Serwis Pentax

logo pentax - fotoserwis aparatów cyfrowych bydgoszcz

Serwis aparatów Pentax

W pogwarancyjnym serwisie aparatów cyfrowych możliwa jest naprawa między innymi następujących modeli :

Aparaty kompaktowe:

Pentax Optio 30
33L, 33LF, 33WR, 43WR, 50, 50L, 60, 230, 330GS, 330RS, 430RS, 450, 550, 555, 750Z, A10, A20, A30, A40, E10, E20, E30, E40, E50, E60, E65, E70m, E70L, E75, E80, E85, E90, H90, I-10, L20, L30, L40, L50, L60, LS1000, LS1100, M10, M20, M30, M40, M50, M60, M85, M90, M900, MX, MX4, P70, P80, RS1000, RS1500, RZ10, RZ18, S, S1, S4, S4i, S5i, S5n, S5z, S6, S7, S10, S12, S30, S40, S45, S50, S55, S60, SV, SVi, T10, T20, T30, V10, V20, W10, W20, W30, W60, W80, W90, WG-1, WG-1 GPS, WP, WPi, WS80, X, Z10
Pentax Q
Pentax X70, Pentax X90

Lustranki cyfrowe DSLR:

Pentax *ist D, *ist DL, *ist DL2, *ist DS, *ist DS2, K-5, K-7, K-m, K-r, K-x, K10D, K20D, K100D, K100D Super, K110D, K200D

Aby otrzymać informacje dotyczące naprawy aparatów firmy Pentax zadaj pytanie w komentarzach poniżej. Postaramy się możliwe szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Możesz również zarządzać swoją subskrypcją tak aby otrzymać automatyczne powiadomienie o odpowiedzi.

510 komentarzy do “Serwis Pentax”

 • Łukasz D.:

  Witam. 

  Mam Pentaxa KP. Po fotografowaniu w deszczu pojawł się problem z wyświetlaczem. Na początku po zmoknieciu nie działał w ogóle. Później po wyschnięciu przez kilka godzin było wszystko ok, ale po czasie zaczęły pojawiać się poziome linie, które później przekształciły się w pasy zajmujące 1/3 wyświetlacza. Czy jedyny ratunek to wymiana wyślietlacza i jak z dostępnością części jeśli konieczna będzie wymiana. 

  Pozdrawiam. 

 • Karolina:

  Witam, mam 9-letniego K-r i ostatnio robiąc zdjęcia zauważyłam, że migawka sama się podnosi jak do zdjęcia, myślałam że za mocno wcisnełam spust, ale nawet jak zabrałam palec to migawka sama się unosiła, żadne zdjęcia się nie zapisały przy tym unoszeniu. Przebieg ok.17 tyś.

  Drugi problem to pokrętło, przy przekręcaniu żeby zmiejszyć wartość ustawień potrafii nagle się pojawić wyższa wartość, po czym znowu mniejsza i większa (dosyć losowo), w drugą stronę to samo, ale nie zawsze.

 • Pentax K-01:

  Pentax K-01 (bezlusterkowiec)
  czasem po włączeniu ciemny ekran czasem działa dobrze, po prostu migawka cazasem się nie otwiera, zazwyczaj wystarczy zrobić kilka(dziesiąt) zdjęć na tej nieotwierającej się migawce i w końcu zaczyna działać, czasem nic nie pomaga.

 • Marcin:

  Dzień dobry! Posiadam Pentax K-50 od nowości ze stosunkowo niewielkim przebiegiem (ok. 12k). Problemem jest niedoświetlone pierwsze zdjęcie. Z wcześniejszych wpisów wyczytałem, że to uszkodzony mechanizm ustawiania przysłony i koszt naprawy ok. 450 zł. Chodzi mi o to, że problem zbiegł się z zakupem używanego obiektywu. Czy obiektyw może być przyczyną usterki? Nie chciałbym, aby po naprawie, problem się powtórzył.

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Możemy naprawić. Nie mieliśmy jak dotąd przypadku w którym moglibyśmy obwinić obiektyw jako przyczynę tej usterki.

 • krzysztof skiba:

  Witam mam pentaxa ks2 chciałbym wymienić matówke oraz wyczyścić matrycę oraz komorę lustra oraz ogólne czyszczenie jak była by cena w przyblizeniu

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Aktualnie nie mamy matówek do tego modelu. Możemy zrealizować czyszczenie matrycy. Koszt 100 zł

 • Ela:

  mam penytaxa optio 550 i potrzebna jest matryca bo nie pokazuje zrobionych zdjęć.można klikać a jest ciemno .czy warto to naprawić czy się nie opłaca

   

  • PRZ:

   Rozumiem, że zdjęcia aparat zapisuje na kartę pamięci ? Jeśli tak to uszkodzona matryca LCD albo podświetlanie matrycy. Jeśli podświetlanie to jest szansa na naprawę. Jeśli matryca to nie bo nie ma części.

 • miq3:

  Pentax K-5
  Problem nr 1
  Coraz częściej zdarza się, że migawka po wciśnięciu spustu samoistnie powtarza zdjęcia. Problem występuje częściej po podłączeniu pilota do gniazda aparatu. Występują też czasami odgłosy robienia zdjęcia bez jego wykonania (puste). Ostatnio nie mogłem zahamować procesu samoistnego robienia serii zdjęć, musiałem wyłączyć aparat. Przebieg migawki – 73216

  Problem nr 2 : czyszczenie matrycy.

  Proszę podać osobno cenę napraw.
   

  • PRZ:

   Czyszczenie matrycy to koszt 100 zł. Odnośnie samej usterki to braku możliwości naprawy tego uszkodzenia ze względu na brak części.

 • pentax mx4:

  Witam, posiadam pentax mx4, na zwykłym auto fokusie przy maksymalnym zoomie ostrość do powiedzmy 40metrów ustawia dobrze,ale już  na nieskończoności zdjęcia wychodzą mało ostre, przy zmianie w aparacie opcji fokusa na nieskończoność  ostrzy na maksymalnym zoomie na nieskończoności dobrze, czy jest to do zrobienia, pewnie jakaś kalibracja i jaki byłby ewentualny koszt i czy po naprawie ten problem nie powróci, kiedyś miałem taki sam aparat i w tamtym wszystko działało prawidłowo

  • PRZ:

   Dzień dobry. Może to być cechą tego egzemplarza skoro mechanizm af pracuje. Może też być to efekt upływu czasu w skutek czego spasowanie elementów i ich praca odbiega od tego kiedy obiektyw był nowy. Biorąc pod uwagę wiek sprzętu jego naprawa jest nieopłacalna lub niemożliwa ze względu na brak oryginalnych i nowych części.

 • Mikołaj:

  Pentax Ks2 zdjęcia wychodzą bardzo ciemne mimo dobrego ustawienia przy dobrym świetle. Aparat automatycznie ustawia maksymalną przysłonę

 • K-50 Pierwsze zdjęcie niedośietlone:

  Mam aparat K-50 (5lat). Zauważyłem, zę pierwsze zdjęcie jest niedoświetlone. Drugie już jest OK. Porównując parametry zdjęcia, to mają takie same ustawienia (przysłona, migawka, czułość). Co to moze być i ile kosztowałaby naprawa?

 • Pentax KR:

  Obiektyw DA-L 50-200 Pentax KR

  Kupiłem obiektyw na aukcji. Po zdjęciu dekielka od strony bagnetu wypadła blaszka sterująca zamykaniem przesłony i jedna śrubka. Druga jest w środku (widać ją) Blaszka ma kształt litery L

  Obiektyw był wysłany przesyłką dobrze zabezpieczony i sprawny.

  Jaki byłby przedział kosztów naprawy, chodzi mi zwłaszcza o minimalną kwotę, bo może taniej wyjdzie kupić używany.

 • aplauz:

  Dzień dobry. Ile może kosztować u Państwa czyczenie soczewek ze śladami grzyba w obiektywie

  PENTAX DA 55-300mm f4-5.8 ED WR?

 • JACEK:

  Witam, pentax pc35af-m, silnik cały czas przewija jakby przewijał klisze,czy taki model da sie naprawić?

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Naprawiamy praktycznie tylko aparaty cyfrowe. Naprawa jest możliwa  w zalezności od usterki ale często w takich przypadkach jest to nieopłacalne i koszt naprawy przewyższa wartość aparatu.

 • Aldona:

  Dzień dobry,

  posiadam pentax k-50, niestety mam problem ze zdjęciami, pomimo doświetlania (namiot bezcieniowy) zdjęcia wychodzą z ciemnym tłem, czy to może być problem z aparatem czy kwestia odpowiednich ustawień?

 • Roman- Pentax K200D:

  Dzień dobry.

  Baterie nowe a aparat pokazuje zużyte i nie reaguje na migawkę. 

  Po kilkakrotnym wyjęciu i  włożeniu karty pamieci aparat działa przez chwilę. Pokazuje naładowane baterie ale po chwili nie działa migawka. Nie dochodzi napiecie z baterii/akumulatorów? 

  Jaka diagnoza i ile kosztuje naprawa?

  Pozdrawiam

  • PRZ:

   Dzień dobry

   W tym przypadku możemy podać jedynie bardzo orientacyjny koszt naprawy ok 250 – 450 zł i dokładnej diagnozy po przeczytaniu tego opisu nie możemy postawić. Możemy jednak przyjąć sprzęt do serwisu celem sprawdzenia, wtedy postaramy się o dokładniejszą wycenę.

   Pozdrawiam

 • Piotr:

  Jaki jest koszt wymiany ekranu w k20d. Ekran pęknięty.

 • hex:

  Dzień dobry. W Pentaxie K50 nie uruchamia się lustro. Aparat ostrzy i zapisuje zdjęcie.

  Po właczeniu LIVE VIEW zawiesza się.

  Uszkodzona migawka czy tez tylko selenoid(elektromagnes)???

  Jaki byłby koszt naprawy?

 • Maria:

  Dzień dobry zastanawiam się nad zakupem Pentaxa K7 z przebiegiem 45 600, dlatego moje pytanie brzmi czy wymiana migawki jest możliwa (zapewne będzie za jakiś czas taka operacja potrzebna) i ewentualnie jaka jest cena takiego zabiegu?

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Dostęp do części do napraw aparatów firmy Pentax jest utrudniony. Na tę chwilę nie wiedomo czy takie migawki będą w sprzedaży. Jeśli chodzi o serwis to zdecydowanie lepiej ma się sytuacja odnośnie aparatów firm takich jak Panasonic, Sony, Canon , Nikon

 • maczy:

  Dzień dobry. Mój K-x był już u Państwa w serwisie w 2017r. Teraz dolega mu następująca przypadłość: w trybie M aparat często zachowuje się, jak przy preselekcji czasu – mimo ustawienia żądanej przysłony, aparat losowo (czyli raz tego nie robi, a raz robi) zmienia wartość przysłony, najczęściej w dół, czyli mocno rozjaśniając zdjęcie. Na tę chwilę używam tylko jednego obiektywu, więc trudno mi ocenić, czy to wina obiektywu, czy samego body. Czy jest możliwa naprawa tej wady i jaki byłby jej szacunkowy koszt?

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Orientacyjny koszt naprawy ok. 400 zł

    

   • maczy:

    Rozumiem. Naprawa przy aktualnej wartości rynkowej chyba nie będzie opłacalna. Czy byliby Państwo zainteresowani odkupieniem ode mnie body w takim stanie, jaki opisałem, jako ewentualnego dostarczyciela części zamiennych dla Waszego serwisu?

 • Filip:

  Witam.

  Poszukuje matówki do Pentax K-S2.

  Niestety mimo zachowania ostrożności została uszczkodzona podczas czyszczenia *amator" 🙁

   

  Pozdrawiam.

 • As:

  Jaki jest u was koszt wymiany "Aperture Solenoid" w aparacie Pentax K-30?

  • PRZ:

   Dzień dobry.  Naprawa modułu przysłony ok. 400 zł Sama wymiana elementu o którym Pan pisze jeśli nie jest on uszkodzony nie rozwiąże problemu. 

 • Mojmir:

  Jaki jest koszt wymiany wizjera w K-5? Jest popękany. Dzięki za odp.

   

   

   

 • kazik:

  Witam

  Ile kosztuje naprawa wymiana migawki w pentaxie K01

  pzdr.

  Kazik

 • K50:

  Witam.

  Wyświetlacz w aparacie nagle przestał "łapać ostrość" (patrząc przez wizjer obraz pomimo przytrzymania spustu migawki jest cały czas nie ostry) mniej jednak zdjęcia wychodzą ostre.

  Czy coś jest zepsute (koszt naprawy) czy może mam coś źle ustawione lub można wykonać "twardy reset"?

  Dziękuję.

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Prosze zresetować aparat do ustawień fabrycznych i wyregulować ostrość okularu – wizjera optycznego.

   Pozdrawiam

 • Michał:

  Witam. Chciałbym kupić Pentaxa K-7. Mam na oku pewien używany egzemplarz lecz posiada pewną wadę. Mianowicie na każdym zdj powstaje na środku pionowa kreska jak na tym zdj: https://tinyurl.com/s987e48; Chciałbym dowiedzieć się co jest przyczyną i jaki byłby przybliżony koszt naprawy. Dziękuję i pozdrawiam.

  • PRZ:

   Dzień dobry
   Prawdopodobnie uszkodzenie matrycy lub procesora sygnałowego. Odradzamy kupno aparat z takim uszkodzeniem. Matryca światłoczuła to kluczowy moduł w konstrukcji aparatu cyfrowego.
   Pozdrawiam

 • Józef:

  Padła migawka w Pentax K3II z tego cowiem ten model nie jest już produkowany.Czy u Was jest szansa na wymiane i jaka byłaby orientacyjna cena usługi

 • Rafał:

  Dobry wieczór, 

  Wyczyściłem alkoholem, no i zepsułem, matówkę w Pantaxie K3. Jest jakiś sposób ratunkowy, czu tylko wymiana? Jakie koszty w pierwszym, drugim przypadku. Dziękuję, Rafał

 • Karol M:

  Posiadam Pentaxa istDL. Po włożeniu nowych baterii komunikat "baterie rozładowane". Proszę o określenie przyczyny i oszacowanie kosztu ewentualnej naprawy.

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Może to być problem ze stykami. Jeśli to jest aparat zasilany akumulatorami w rozmiarze AA to polecamy akumulatory ENELOOP.

    

 • Pentax MZ-5n:

  Witam. Zepsuł mi sie Pentax MZ-5n, zablokowało się lustro w około 1/4 wysokości- w wizjerze jest ciemno, migwka jest taka jakby nie do końca zamknieta, widać ramiona mocujące/ruszające listki. Reszta raczej działa, można potakim opisie określić tym uszkodzenia i koszt naprawy?

  Mam też Pentaxa SF7, nie działa lampa-mozna sie obejśc, problemem jest przewijanie filmu, czasem się zdarzy że nie przewinie klatki, główny problem to nie zwija filmu po naświetleniu 36 klatek, cos brzęczy ale film  się nie zwija.

  • PRZ:

   Dzień dobry.

   Naprawiamy aparaty cyfrowe więc w tym przypadku raczej nie bedziemy w stanie pomóc. Poza tym bardzo często koszty naprawy w przypadku aparatów analogowych przewyższają wartość sprawnego sprzętu.  

   • Krzysztof:

    Dzięki za szybka odpowiedź.

    Z klasykami juz tak jest, koszt naprawy przewyższa rynkową wartośc sprzętu, ale to jak samochodami, tu juz nie patrzy się na koszty naprawy 😉

    Pozdrawiam

 • Dominik:

  K-X

  Puszka dość często nie ostrzy (sprawdzone na kilku obiektywach). Jest sygnał, że złapał ostrość, pstrykam, ale foto jest nieostre. Czy można wyregulowac i za ile? 

 • Pentax K 3:

  Witam serdecznie, mam problem z trybem manualnym, a mianowicie chodzi o brak możliwości zmiany czasu. Co mogłoby powodować ten problem? Pozdrawiam

 • Pentax k50:

  Witam. Pentax k50 nie trzyma ustawień daty. Po wyjęciu baterii ustawienia daty się resetują. Czy jest mozliwośc naprawienia i jakie będą koszta.

  Dziekuje i pozdrawiam

 • tomstas:

  Dzień dobry,

  Chciałem dowiedzieć się, czy warto kupować aparat 645d – jak jest z możliwością wymiany migawki? Czy jeszcze są części? Jaki jest przewidywany horyzont możliwości naprawy tego sprzętu?

 • Kuba:

  Witam, problem z Pentaxem K-5iis, obcina zdjęcia, martyca jest luźna, rusza się każdą stronę. Czy mozliwa jest naprawa i jaki byłby orientacyjny koszt?

 • Rafal:

  Dzień dobry! Czy da się naprawić zablokowaną – zamkniętą migawkę w Pentaksie K-01?

 • Grzegorz:

  Witam. Mam problem z Pentax k-x. Po zmianie obiektywu przestał reagować na spust. Informacja o przesłonie miga, nie ma wcale informacji o czasie naświetlania i tak na każdym obiektywie, a mam ich trzy. Po zdjęciu obiektywu działa normalnie. Czyszczenie styków nie pomaga. 

 • Kyniu:

  Dzień dobry. Mam problem z Pentaxem K-50. Po włączeniu prosi o podanie ogniskowej jak w manuału. Autofocus raz ustawia się prawidłowo,a za chwilę w ogóle nie działa. Mam obiektyw f3'5-6'3,a na zdjęciu wartość f2.'0 lub całkowity brak wskazania wartości przesłony (–). W tych samych warunkach bardzo duża rozbieżność w ustawianiu przez automat wartości przesłony i migawki.  Przy ręcznym ustawieniu czasu i przesłony występuje tylko problem z pracą autofocusa który działa jak mu się chce… raz idealnie,a raz wcale. Trafiają się również całe ciemne zdjęcia. 

 • Grzesiek:

  Witam.

  Jaki byłby przybliżony koszt naprawy uszkodzonego mechanizmu (przycisku) otwierania lampy błyskowej w aparacie Pentax K-50.

  Pozdrawiam

 • Adam:

  dzień dobry, pentax ks-2 w wizjerze na dole są dane expozycji, zniknęło mi kilka segmentów z wyświetlanych cyfr. poproszę o ewentualny koszt naprawy, dziękuję  Adam Gomółka

 • Jacek:

  Pentax K_S1  1,20   aparat normalnie ,zle odczytuje ekspozycję niedoświetla 5 EV ,natomiast przy czynnym ekranie LCD /podeniesione lustro/Odczytuje prawidłowo.Co to za usterka ,czy opłacalna jest naprawa? Pozdrawiam Jacek

 • Jacek:

  WItam, 

  ile kosztowałaby wymiana matówki do manualnego ostrzenia w pentax ist dl2.

  Pozdrawiam

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Orientacyjny koszt ok 250 – 350 zł. Części na zamówienie. Chyba, że dysponuje pan już matówką to możemy wymienić gratis w przypadku gdy zdecyduje się pan na usługę czyszczenia matrycy.

   Pozdrawiam

 • Ania:

  Dzień dobry, 
  ile wynosiłby koszt naprawy focusa w aparacie Pentax Optio LS1100?
  Aparat nagle zaczął robić całkowicie rozmyte zdjęcia.

 • Tomasz:

  Witam

  Jaki jest koszt wymiany wyświetlacza w Pentaxie K50

 • Maksymilian:

  Dzien dobry.

  Wyświetlacz w Pentax k-x przestał działać po upadku. Nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych wyświetlacza. Aparat działa normalnie. Jaki jest koszt wymieny wyświetlacza, czy jest możliwość że inna usterka powoduje brak działania ekranu.

  Pozdrawiam Max

 • ArturF:

  Witam, Pentax K200D, problem z przyciskiem migawki. Czasem działa ok, czasem szaleje (działa, nie działa). Podejżewam winę Double Action Tact Switch serii TSW-3.
  Jaki byłby we orientacyjny koszt naprawy?

  Pozdrawiam Artur

 • Pentax K50:

  Aparat od jakiegoś czasu robi ciemne zdjęcia, nawet na automacie. Nie wszystkie ale duża ich część jest zbyt ciemna. Nie można go w żaden sposób ustawić. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie pomaga. Czy można to jakoś sprawdzić i ewentualnie naprawić? 

 • Piotr:

  Dzień dobry,Pentax k-30. W komorze gdzie wkłada się akumulator jest taka zapadka,przytrzymująca baterię,dociskająca ją do styków-ułamała się.Baterie przytrzymuję tylko klapka.Czy można to naprawić,nawet uzuwając części uzywanej.

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Możemy postarać się pozyskać taką część. Mamy jakieś części na magazynie z serii K-r i K-x może będzie pasować.  Orientacyjny koszt ok 250 zł

   • Piotr:

    Pentax K-30 ,ile  kosztuje sprawdzenie  i   ewentualna naprawa lub wymiana stopki zewnętrzenj lampy  błyskowej.Czasami nie błyska lampa,po poruszanniu lampą,zaczyna błyskać,widocznie stópka  się rozszerzyła itd.dodartkowo w komorze gdzie wkłada się akumulator jest taka zapadka,przytrzymująca baterię,dociskająca ją do styków-ułamała się.Baterie przytrzymuję tylko klapka.Czy można to naprawić,nawet uzuwając części uzywanej.

    • PRZ:

     Dzień dobry

     Orientacyjny koszt naprawy stopki  ok 250 – 300 zł, trzeba dostarczyć aparat wraz z lampą. Co do zapadki o której pan pisze to nie wiem czy znajdę taką część, musiałbym poszukać w magazynie.

 • Pentax k 50:

  Witam

  Po ponad miesiacu od ostatnie używania gdy rozładowała się zuzupelnuw bateria aparat a dokładnie body po włączeniu wydaje dźwięk taki jakby coś się przycielo a teraz już wiem że nie robi zdjęć bo po naciśnięciu migawki wyświetla się czarny obraz. Czy można jakoś to zresetować czy jest konieczne wysłanie do naprawy i jaki byłby orientacyjny koszt.?

 • pentax k200d:

  wewnętrzna lampa niedziała

 • Czolg:

  Witam. Jaki koszt naprawy szybki wizjera w pentaxie k5?

Zostaw wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Polityka Ochrony Danych Osobowych