Serwis Panasonic

logo panasonic fotoserwis bydgoszcz

Serwis aparatów Panasonic

W pogwarancyjnym serwisie aparatów cyfrowych możliwa jest naprawa między innymi następujących modeli:

Aparaty kompaktowe:

Panasonic Lumix DMC-F1
F2
F3
F7
FP1
FP2
FP3
FP5
FP7
FP8
FS3
FS4
FS5
FS6
FS7
FS10
FS11
FS12
FS15
FS16
FS18
FS20
FS22
FS25
FS30
FS33
FS35
FS37
FS42
FS62
 FT1
FT2
FT3
FT10
FX1
FX2
FX3
FX5
FX7
FX8
FX9
FX01
FX07
FX10
FX12
FX30
FX33
FX35
FX37
FX40
FX50
FX55
FX60
FX66
FX70
FX77
FX90
FX100
FX150
FX500
FX550
FX700
Panasonic Lumix DMC FZ1
FZ2
FZ3
FZ4
FZ5
FZ7
FZ8
FZ10
FZ15
FZ18
FZ20
FZ28
FZ30
FZ38
FZ45
FZ48
FZ50
FZ100
FZ150
Panasonic Lumix DMC LC1
LC5
LC20
LC33
LC40
LC43
LC50
LC70
LC80
LS1
LS2
LS5
LS60
LS65
LS70
LS75
LS80
LS85
LX1
LX2
LX3
LX5
 LZ1
LZ2
LZ3
LZ5
LZ6
LZ7
LZ8
LZ10
 S1
S3
Panasonic Lumix DMC TZ1
TZ2
TZ3
TZ4
TZ5
TZ6
TZ7
TZ8
TZ10
TZ18
TZ20
TZ50
ZX1, ZX3

Bezlusterkowce systemu  mikro cztery trzecie:

Panasonic Lumix DMC G1, G2, G3, G10, GF1, GF2, GF3, GX1, GH1, GH2, GH3, GH4, GH5, GH5S,  L1, L10

 

Aby otrzymać informacje dotyczące naprawy aparatów firmy Panasonic zadaj pytanie w komentarzach poniżej. Postaramy się możliwe szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Możesz również zarządzać swoją subskrypcją tak aby otrzymać automatyczne powiadomienie o odpowiedzi.

1 010 komentarzy do “Serwis Panasonic”

 • Sebastian:

  Dzien dobry. W moim Lumix-ie FZ1000 pojawiły sie bad pixele. Jaki koszt naprawy??

  Pozdrawiam

 • Lumix dmc-tz20:

  Pęknięta szybka osłaniająca wyświetlacz. Czy jest możliwa wymiana? Jaki byłby szacunkowy koszt jej wymiany?. Aparat sprawny. Ekran działa prawidłowo.

 • Piotr:

  Witam.

  Pacjentem byłby aparat LUMIX DMC-LF1. Aparat jest po upadku. Spadł na wizjer EVF, który przestał działać. Czarny ekran po włączeniu. Oprocz tego czarna plama na ekranie LCD. W trybie przeglądania czasem zdarza się sytuacja, że gdy próbujemy powiększyć zrobione zdjęcie, aparat sam przełącza ekran na wizjer EVF. Aby wrócić do podglądu trzeba nacisnąć przycisk EVF/LCD. Poza tym reszta działa. Zdjecia wychodzą dobrze, jak przed upadkiem. Pozdrawiam.

 • trzeszcz:

  Dzień dobry. 

  Jaki jest koszt wymiany matrycy w GH4 w przypadku kiedy sam dostarcze matryce na wymianę?

 • Bartosz Lumix GH4:

  Witam,

  Chciałbym zapytać czy jest możliwość naprawy Lumixa GH4. Aparat upadł z niewielkiej wysokości ok. 50cm prawdopodobnie na obiektyw. I to właśnie prawdopodobnie obiektyw byłby do naprawy. Usterką jest, że autofocus czasami przestaje ostrzyć, a słychać, że silniczki próbują coś robić. Jaki byłby orientacyjny koszt naprawy? Obiektyw to Panasonic Lumix 14-140/3.5

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Możemy przyjść sprzęt do sprawdzenia i ewentualnej wyceny. Usterki typu ” czasami ” przestaje ostrzyć są trudne w diagnozie.

 • Jerry:

  Dzień dobry, moje pytanie dotyczy gh4 a dokladnie o matryce, poniewaz pojawila mi soę fioetowa kropka na marerialach z niego. Wiec pewnie wymiana tej matrycy bedzie potrzebna. Oczywiwcie czyszczenie z poziomu menu nic nie dalo.z gory dziekuje za info jak to cenowo wyglada

 • Arek:

  Dzień dobry.

  Panasonic DMC-TZ7 pęknięty wyświetlacz(rozlany).

 • Maciej:

  Lumix lx100 nagle obiektyw przestał się wysuwać, drga nieznacznie tak jakby go coś blokowało na ekranie wyswietla się komunikat zoom error. Aparat nie upadl, zrobiłem zdjecie, wyłączyłem, a następnie przy próbie włączenia już zastałem taka sytuację ;(

 • Lumix DMC-FZ8:

  Witam. Panasonic DMC-FZ8. Po włożeniu baterii (niezależnie od pozycji przełącznika ON/OFF) wyświetla się tylko biały ekran wewnętrzny. Żadna z funkcji nie działa. Jaki byłby koszt naprawy? 

 • Andrzej:

  Dzień dobry

  Aparat lumix dmc-fz200. Po uruchomieniu ramka AF robi się zielona i aparat blokuje się, nie działa żaden przycisk ani dźwignia oprócz przycisku migawki. Jezeli wyjmie się na kilka dni baterię i następnie uruchomi się aparat to można robić normalnie zdjęcia przez 10-15 min. po czym następuje blokada. Wymiana baterii na inną i przywrócenie do ustawień fabrycznych nic nie dają. Co może być przyczyną i czy koszt naprawy nie przewyższy wartości aparatu? Aparat nie upadł, nie zamókł ani nie ma żadnych uszkodzeń.

  pozdrawiam

 • Jerzy_C:

  Witam

  Posiadam DMC TZ101. Aparat upadł na ziemię. Obiektyw nie chowa się do aparatu. Wystaje ok 2mm.
  przy przeglądaniu zdjęć zgłasza błąd "System Error (ZOOM)". Proszę o ocenę możliwości naparawy i ew. koszt.

  Podrowienia

  J. Cywinski

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Na tym etepie mogę podać jedynie mocno orientacyjny koszt naprawy ok 350 – 650 zł. Informuję również, że większość zleceń przyjętych do końca tego miesiąca będzie realizowana  po 18 sierpnia.

   Pozdrawiam

 • Rafał:

  Witam, Obiektyw Panasonic lumix 12-35 f 2.8   , obiektyw zaczął się sam przyciemniać podczas używania zoomu (listki przysłony się sukcesywnie same zamykają kiedy przybliżam i oddalam, po kilku razach ekran cały czarny a na aparacie cały czas f.2.8, żeby wróćić do stanu normalnego muszę kręcić na aparacie aż do całkowitego zamknięcia i z powrotem otwierać). Jaka cena naprawy ? Pozdrawiam

 • Grzesiek:

  Witam, mam problem ze swoim Lumixem FZ-1000. Dostał się jakiś brud i nie pozwala na pełne wysunięcie obiektywu. Czy możliwe jest czyszczenie i jaki koszt by się z tym wiązał?

 • Mateusz:

  Dzień dobry, 

  Mam problem ze swoim Lumixem – lx100. Mianowicie, nie reaguje obiektyw z wysuwaniem podczas uruchomienia aparatu i wyskakuje komunikat: błąd systemu (ostrość) i jednocześnie pojawia się charakterystyczny dziwek. Jaki byłby orientacyjny koszt naprawy?

  pozdrawiam 

 • Krzysztof:

  Witam,

  Panasonic DMC-TZ40 prawdopodobnie wyświtlacz do wymiany? Jaki byłby koszt?

 • Panasonic DMC LX 100:

  Dzień dobry. Jaki byłby koszt wymiany obiektywu w aparacie Panasonic Lumix dmc-lx100? [obiektyw się nie wysuwa. Komunikat błąd:problem z ostrością. Czyszczenie nie rozwiązało problemu.]

  Pozdrawiam 

  • PRZ:

   Wymiana obiektywu nowy to koszt ok 1950 zł więc wątpię żeby to się opłacało. W razie czego mozemy podjąć się naprawy w niższej cenie.

   Pozdrawiam

 • Piotr:

  Witam serdecznie.W moim aparacie nie zamyka się obiektyw I wyświetla się napis błąd systemu ( ostrość).Jest to Panasonic TZ 70 Interesuje mnie koszt I czas naprawy.Serdecznie pozdrawiam.

 • Izabella:

  Dzień dobry. Panasonic Lumix dmc 100 widoczne trzy plamki (kurz, pyłki) plus problem z wysuwającym się zoomem – zacina się i dopiero przy pomocy manualnej udaje się go wysunąć. Jaki byłby koszt naprawy. Aparat jest na gwarancji, jednak z tego co się orientuję ciężko te wady uznać, producent odpowiada że aparat został źle uzytkowany, co jak widac po ilosci wpisów dotyczących tego sprzętu jest kłamstwem.

 • Krzysztof:

  Panasonic DMC-FZ30 po włączeniu na ekranie i w wizjerze smuży na fioletowo. Jaki byłby termin i koszt naprawy. Pozdrawiam.

 • Wojtek:

  Witam,

  Jaki byłby koszt wymiany matrycy w FZ150? 

 • Grzegorz:

  Witam

  Lumix lx15 po lekkim upadku bez znaków uderzenia obiektyw nie chowa się błąd zoom. Możliwa naprawa? 

 • DMC-FZ1000:

  Witam, w moim Lumixie podczas uruchamiania obiektyw wysuwa sie z odgłosem klikania i nie moze złapać ostrości, mozna poruszac zumem  ale w jednym miejscu slychac dwa klikniecia a po chwili pokazuje bląd systemu.

 • Lumix TZ80:

  Dzień dobry,

  Panasoni Lumix DMC-TZ80– po ustawieniu zbliżenia blokuje się obiektyw i wyświetla komunikat "błąd systemu (zoom)" albo "zamknij aparat i uruchom ponownie". Jaki byłby koszt naprawy?

  Pozdrawiam

 • Magdalena:

  Jestem szczęśliwym posiadaczem aparatu DMC-LX100 od 29.05.2017 r. Do tej pory aparat sprawował się znakomicie. Od kilkunastu dni mam problem z obiektywem. Raz się wysuwa, raz nie. Z każdym kolejnym dniem problem tak jakby się pogłębia, obiektyw wysuwa się z coraz większym oporem, jakby go coś hamowało. Czy problem podlega pod naprawę gwarancyjną?

  • PRZ:

   Dzień dobry 

   Oczywiście można próbować i wysłać aparat do gwaranta.  On musi sprawdzić sprzęt i jeśli uzna reklamację za zasadną to naprawi sprzęt w ramach gwarancji.  Gdyby tak się nie stało to w razie czego możemy podjąć się naprawy. Orientacyjna wycena ok. 350 zł 

   • Magdalena:

    Dziekuję za szybką odpowiedź. Jeszcze pytanko, Państwo świadczycie takie usługi w ramach gwarancji czy gdzieś indziej trzeba przesłać sprzęt? Aparat kupowałam na fotojoker.pl

    • PRZ:

     Nie. Świadczymy usługi pogwarancyjne. Informacja odnośnie procedury reklamacyjnej i gwarancyjnej sprzętu powinna być umieszczona w instrukcji obsługi lub oddzielnym dokumencie dotyczącym gwarancji producenta. Sprzęt można zgłosić u sprzedawcy lub bezpośrednio w serwisie autoryzowanym danego producenta.

      

 • Hubert:

  Model  Panasonic DMC FX55

  Witam  po  zblizeniu  do konca  zoomu optycznego  pojawiaja  3 lub 4  plamki czarne

  jaki koszt byl byl  czyszczenia matrycy

  pozdrawiam

   

 • Krystian:

  Lumix DMC-FZ100. Mam problem z wyswietlaczem. W pozycji zamkniętej – ekran lcd w moją stronę przełącza mi na wizjer. Jaki koszt naprawy?

 • Michał:

  mam nowy wyświetlacz do panasonic lumix fz72,ale ramka podświetlenia zepsuta,czy dacie rady to naprawić i jaki koszt

 • leszek:

  witam chciałbym spytać jaka cena i czas realizacji wymiany ekranu wraz z taśmą w aparacie gh4

 • Daniel:

  Witam jaka cena za wymiane wyświetlacza w lumix G2 ponieważ robiłem lcd

 • LG:

  Dzien dobry,

  Ile kosztuje wymiana wylamanej klapki do baterii w aparacie TZ20?

  Pozdrawiam

  LG

 • Radd:

  Witam posiadam Panasonic DMC-TZ20 po włączeniu obiektyw nie łapie ostrości i wiświetla się jeden z dwóch komunikatów "Błąd systemu (ostrość)" a czasami wyłącz i włącz ponownie aparat. proszę o wycenę naprawy. Pozdrawiam.

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Orientacyjny koszt naprawy ok 250 zł

   Pozdrawiam

  • Mieczysław:

   Witam

   Aparat Panasonic LUMIX FZ38.

   Po /delikatnym/ nakreceniu filtra przy częściowo wysuniętym obiektywie i próbie zrobienia zdjęcia aparat pokazałał komunikat "ZOOM zostanie przywrócony do pozycji ustalonej przed wyłączeniem aparatu" a następnie kolejny komunikat "Błąd systemu /ZOOM/"

   Proszę o wstępna informację o przewidywanym koszcie naprawy jak i termnu usługi.

   Pozdrawiam

 • Adam:

  W moim dmc-s1 niechowa się zumm ile by kosztowała naprawa ?

 • Jerzy:

  Witam

  W moim aparacie Panasonic DMC-TZ8 pękła, złamała się klapka zamykająca komorę baterii, dodatkowo karta pamięci nie dokuje się w swojej komorze i jest wypychana. Pozatym aparat jest sprawny i robi ładne zdjęcia. Czy jest możliwość naprawy i jaki jest jej koszt. Czy można wysłać do Was sprzęt np. Pocztą Polską

 • Lucas:

  Dzień dobry,

  Jaki koszt naprawy Panasonic LUMIX DMC-FZ1000. Aparat nagle przestał działać. Po włączeniu reaguje prawidłowo/ wysuwa obiektyw jednak wizjer i matryca pozostają czarne. Nie reaguje na spust migawki.

  Pozdrawiam

 • Leszek:

  LX-100 Jaki jest koszt 

  – klapki baterii ( czy ona jest wyjmowana czy brak świadczy o wyłamaniu?)

  – flasha do w/w aparatu

 • Marcin:

  Pansonic DMC-FX50. Czy jest mozliwość dostania sprawnego elementu obudowy przycisku który jest jednocześnie zoomem i przyciskiem od robienia zdjęć. To ten u góry obok przełącznika ON-OFF. 

 • witek:

  W aparacie DMC-TZ30 po właczeniu nie otwiera się obiektyw. Na ekranie pojawia sie komunikat "wyłącz i włączponownie aparat" ale po wykonaniu nic się nie zmienia. Po jawia się też komunikat :błąd systemu (zoom) .Przeglądanie zdjęć działa.

 • Artur:

  witam,mam maly problem z lumixem fz 38 , mianowicie karta pamieci nie chowa sie i odskakuje. czy mzna to jakos "samodzielnie "naprawic zeby czy bedzie konieczna interwencja serwisu?

  pozdrawiam

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Odradzam samodzielne naprawianie. Bez rozkręcania aparatu raczej się to nie uda . Koszt naprawy slotu kart pamięci zaczyna się od 250 zł

   Pozdrawiam

 • Paweł:

  Pytanie o koszt naprawy – LX 100. Aparat był naprawiany na gwarancji z powodu awarii AF. Po naprawie działał prawidłowo przez kilka miesięcy. Teraz obiektyw zablokował się w pozycji wysuniętej (brak zanieczyszczeń mechanicznych). W wizjerze wyświetla się komunikat „Błąd systemu (ostrość)”.

   

 • GH5:

  Witam, jaki koszt wymiany matrycy Panasonic Lumix GH5 wypalone pixele.

 • Monika:

  Dzień dobry,

  Panasoni Lumix DMC-TZ60 – po ustawieniu zbliżenia blokuje się obiektyw i wyświetla komunikat "błąd systemu (zoom)" albo "zamknij aparat i uruchom ponownie". Jaki byłby koszt naprawy?

  Pozdrawiam

 • Piotrek K:

  Jaki byłby koszt czyszczenia matrcy/obietywu lx100 ? Jeden duży paproch widoczny od f4

 • Wojtek FT1:

  Witam, jaki byłby kosz wymiany uszczelek w fT1 (bodajże 2szt.) i czym najlepiej je konserwować.

  Pozdrawiam Wojtek

 • Dorota:

  Witam,

  Mam problem z paratem Panasonic LX100 aparatupadł mi z niewielkiej wysokosci. Nie ma zadnych zewnetrzych śladów uszkodzeń, robi zdjecia natomiast nie działa ani elektroniczny wizjer ani wyświetlacz. O ile macie Panstwo doświadczenie co może być powodem i jaki orientacyjny koszt naprawy będę wdzięczna za podanie go

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Orientacyjny koszt wymiany wyświetlacza LCD to ok 750 zł netto. Na podstawie tego opisu nie mogę jednek ostatecznej wyceny zrobić. Trzeba sprzęt sprawdzić zwłaszcza że nie ma zewnętrznych widocznych uszkodzeń.

 • Panasonic Lumix LX100:

  Witam, mam problem z manualnym ostrzeniem w LX100. Właściwie to nie można korzystać z manualnego ostrzenia ponieważ w momencie wyostrzania na konturach przedmiotów pojawia sie mocno świetlista (srebrzysta) otoczka. Chciałbym zapytać czy jest to problem ustawień aparatu czy będzie konieczna naprawa i jaki byłby ewentualny koszt. Pozdrawiam, Konrad Wojnar.

  • PRZ:

   Czy to nie jest przypadkiem potwierdzenie ustawienie ostrości ? Ta otoczka powinna się zmieniać  w zależności od odległości ostrzenia. Na zdjęciach raczej tej otoczki nie powinno być. Proszę przywrócić aparat do ustawień fabrycznych.

   Pozdrawiam

 • edward:

  Lumix TZ1. Przy próbie robienia zdjęć obraz na wyświetlaczu rozmazuje się w kolorowe pionowe plamy. Zdjęcia z karty pamięci wyświetlane są dobrze. Czy to matryca ? I jaki koszt ewentualnej naprawy? Pozdrawiam. Edward.

  • PRZ:

   Opis wskazuje a to że może to być usterka matrycy CCD. Tej części raczej nie ma już w sprzedaży. Sprawdzę to jeszcze i jeśli będzie to dam znać.

 • Panasonic DMC - FS35:

  Witam,

  Czy jest możliwość zakupu u Państwa klapki do baterii do modelu Panasonic DMC – FS35 ?

 • Werbel:

  Jaki orientacyjny koszt naprawy ekranu Lumix GH4, prawdopodobnie uszkodzona taśma – wbudowany obrotowy ekran zaczął się wyłączać w losowych momentach a po jakimś czasie przestał się włączać.

 • Panasonic DMC LX 100:

  Panasonic DMC LX 100 widoczne od przysłony 5,6 wyraźne plamy -prawy dolny róg. Da się coś z tym zrobić ?

 • Maciej:

  Dzień dobry,

  jaki koszt wymiany ekaru Lumix G6?

  Pozdrawiam

Zostaw wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Polityka Ochrony Danych Osobowych