Serwis Panasonic

logo panasonic fotoserwis bydgoszcz

Serwis aparatów Panasonic

W pogwarancyjnym serwisie aparatów cyfrowych możliwa jest naprawa między innymi następujących modeli:

Aparaty kompaktowe:

Panasonic Lumix DMC-F1
F2
F3
F7
FP1
FP2
FP3
FP5
FP7
FP8
FS3
FS4
FS5
FS6
FS7
FS10
FS11
FS12
FS15
FS16
FS18
FS20
FS22
FS25
FS30
FS33
FS35
FS37
FS42
FS62
 FT1
FT2
FT3
FT10
FX1
FX2
FX3
FX5
FX7
FX8
FX9
FX01
FX07
FX10
FX12
FX30
FX33
FX35
FX37
FX40
FX50
FX55
FX60
FX66
FX70
FX77
FX90
FX100
FX150
FX500
FX550
FX700
Panasonic Lumix DMC FZ1
FZ2
FZ3
FZ4
FZ5
FZ7
FZ8
FZ10
FZ15
FZ18
FZ20
FZ28
FZ30
FZ38
FZ45
FZ48
FZ50
FZ100
FZ150
Panasonic Lumix DMC LC1
LC5
LC20
LC33
LC40
LC43
LC50
LC70
LC80
LS1
LS2
LS5
LS60
LS65
LS70
LS75
LS80
LS85
LX1
LX2
LX3
LX5
 LZ1
LZ2
LZ3
LZ5
LZ6
LZ7
LZ8
LZ10
 S1
S3
Panasonic Lumix DMC TZ1
TZ2
TZ3
TZ4
TZ5
TZ6
TZ7
TZ8
TZ10
TZ18
TZ20
TZ50
ZX1, ZX3

Bezlusterkowce systemu  mikro cztery trzecie:

Panasonic Lumix DMC G1, G2, G3, G10, GF1, GF2, GF3, GX1, GH1, GH2, GH3, GH4, GH5, GH5S,  L1, L10

 

Aby otrzymać informacje dotyczące naprawy aparatów firmy Panasonic zadaj pytanie w komentarzach poniżej. Postaramy się możliwe szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie. Możesz również zarządzać swoją subskrypcją tak aby otrzymać automatyczne powiadomienie o odpowiedzi.

1 010 komentarzy do “Serwis Panasonic”

 • Bartosz:

  Dzień dobry. Aparat Lumix DMC-TZ60 upadł na obiektyw i od tego czasu obiektyw się nie składa, a na  wyświetlaczu widnieje "Błąd systemu (zoom). Jaki koszt naprawy?

 • Rafał:

  Dzień dobry.

  Aparat Panasonic DMC-TZ70.

  Po zrobieniu zdjęcia z pełnym zoomem i powrotem do ustawień bez zoomu, aparat nie potrafił złapać ostrości. Po wyłączeniu nie chowa się obiektyw. Aparat poprosił o wyłączenie i załączenie, co nie pomogło. Teraz wyświetla komunikat "Błąd systemu (ostrość)", a obiektyw pozostaje wysunięty. Jaki byłby orientacyjny koszt naprawy?

 • lumix gf6:

  Witam 

  Robiłem zdjęcia i nagle rozmazał się wyświetlacz. Obraz widać ale w bardzo zakoloryzowany lub kolorowe plamy. Jak ruszę wyświetlaczem a jest ruchomy to zmienia barwy na biały, zielony. lub paski pionowe biało czarne, a jak podniosę do góry to sie wyłącza. Czy po opisie da się to naprawić czy już na częśi?

 • Sigi:

  Dzień dobry!

  Kompakt Panasonic Lumix DMC-FX40, jaki byłby koszt rozebrania i czyszczenia matrycy lub tylnej strony obiektywu w tym maleństwie. Aparat już spełnił swoje zadanie, ale … . Rok temu pojawił się na zdjęciach dość duży paproch, wyostrzający się przy zoomie. Mogę udostępnić instrukcję serwisową.

 • Marek:

  Witam

  LX100 – Gniazdo karty SD przestało czytać dane z karty przawdopodobnie przez próbę włożenia wadliwej (rozwarstwionej) karty. Jaqki koszt?

 • Panasonic Lumix DMC-TZ20:

  Panasonic Lumix DMC-TZ20 – wyłamana klapka baterii. Jaki termin i koszt wymiany?

 • DMC-FZ200 Krzysztof:

  Dzień dobry,

  Aparat Panasonic Lumix Dmc-fz200 – Problemy z zoomem (komunikaty "system error (zoom)" oraz coś w stylu "Włącz i wyłącz ponownie"). Praca silnika zoom (wg. mnie) głośniejsza i cięższa niż powinna być, przy chowaniu się obiektywu słychać lekki zgrzyt na końcu (brzmi jak brak smarowania). Przy powolnym zbliżaniu do tele częste zacięcia w różnych pozycjach, to samo przy powrocie do położenia wide – przy szybkim wysuwaniu i cofaniu problem nie występuje. Czasami muszę "pomóc" żeby obiektyw wysunął się lub wrócił do pozycji wyjściowej. Czy istnieje możliwość naprawy, jeśli tak to proszę o orientacyjne koszt i czas naprawy.

  Pozdrawiam.

 • Panasonic Lumix DMC-TZ7:

  Bez widocznej przyczyny (aparat noszony w teczce, ale mogła być gdzieś uderzona) po kolejnym włączeniu na wyświetlaczu na tyle aparatu w górnej części jest czarna plama jak kleks a dookoła linie jak na telewizorze z słabym sygnałem. Poza tym aparat działa normalnie, w tle pod tymi uszkodzeniami wyświetlacza widać co trzeba przez obiektyw. Czy to się w ogóle w tych aparatach naprawia ? Jaki jest koszt ?

 • Panasonic:

  Witam, model fz7. Nie wysuwa się obiektyw z wyświetleniem komunikatu zoom error. Warto naprawiać?

  pozdr.

 • wiehoo:

  dzień dobry

  aparat panasonic dmc-lx100

  plamka na zdjęciach,chciałem załączyc foto , ale nie wiem jak to zrobic w tym formularzu.

  wiehoo

   

 • JacekD:

  Witam. w aparacie Panasonic Lumix DMC – TZ 5 przestała działać lampa błyskowa. Aparat sam działa dobrze na wszystkich ustawieniach poza ustawieniami z włączoną lampą błyskową, jeżeli jest potrzeba użycia lampy po naciśnięciu wyzwalacza aparat zawiesza się i pojawia komunikat o potzebie ponownego uruchomienia aparatu. Jaki jest koszt naprawy i czy jest ona opłacalna w stosunku do wartości aparatu?

 • Lumix FZ50:

  Dzień dobry,

  Lumix FZ50 – brak obrazu na ekranie uchylnym, podświetlanie jest. Jaki koszt naprawy?

   

 • Staszeks:

  Witam serdecznie.

  Posiadam aparat Lumix DMC-LZ20. Niestety nie mogę cieszyć się z pełnej gamy jego zdolności. Przy nagrywaniu filmu, nie rejesdtruje się glos. Wypróbowałem chywa wszystkie możliwości odtwarzania. Co jest tego przyczyną. Jaki byłby koszt ewenualnej naprawy?

 • lumix fz28:

  dzień dobry 

  nie działa włącznik aparatu (jest luźny), jaki byłby orientacyjny koszt i czas naprawy 

  pozdrawiam

 • LUMIX TZ60:

  Podczas przeglądania zdjęc w aparacie LUMIX TZ60 pojawia się komunikat "obiekt nie daje się odtworzyc" a przy próbie usunięcia komunikat "obiektu nie można usunąc".

  Jak sobie z tym poradzic?

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Proszę zresetować aparat do ustawień fabrycznych lub sformatować pamięć wewnętrzną i zewnętrzną.

    

 • Panasonic LUMIX DMC-FZ72:

  Dzień dobry. Posiadam aparat Lumix DMC-FZ72, po włączeniu (po kilku sekundach) ekran wyświetlacza gaśnie i pojawia się komunikat "Błąd systemu (stabilizator)". Nie daje się z tym później nic zrobić. Włączanie i wyłączanie nic nie zmienia. O co może chodzić? Czy trzeba wieźć aparat do serwisu, czy wystarczy coś wcisnąć?

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Koszt naprawy modułu stabilizacji obrazu ok 350 – 750 zł

    

   • Panasonic LUMIX DMC-FZ72:

    Dziękuje za odp. Ustaliłem, że awaria powstała w wyniku zawilgocenia przez deszcz. Czy to pomoże dokładnie ustalić koszt? 350 a 750 to różnica. Nowy kosztuje niecały 1000 zł. 🙁

    • PRZ:

     350 zł dotyczy naprawy a 750 zł wymiany cełego modułu stabilizacji na nowy. Oczywiście może pan się na wymianę nie zgodzić. W przypadku niepowodzenia naprawy – 1 opcja  – koszt próby naprawy tzn. obsługa zlecenia  – rozkręcenie i skręcenie sprzętu wynosi 100 zł

 • Lumix GH2:

  Dzien dobry

  Mam rozwalony ekran. Dotyk i podswietlenie dziala.  naprawic moge sam ale potrzebuje częsci. Ekran LCD  + plastikowa zabudowa ekranu przod i tyl. 

 • Jerzy:

  Witam!

   Wyświetlacz mojego Lumixa DMC-G2 przestał działać poprawnie tzn. obraz pokazuje sie tylko po odchyleniu o określony kąt. Myślę że jest to wina połączeń elektrycznych z korpusem aparatu. Czy jest możliwa naprawa? Ile orientacyjnie może kosztować?

  Czy jest możliwość uzupełnienia gumowej osłonki – uszczelki otaczającej wizjer ? Stara uległa uszkodzeniu.

 • Jan Mażutis:

  Panasonic Lumix DMC-TZ60 Aparat miałem na wydmach a wiał wiatr i do obiektywu prawdopodobnie dostał się piasek co powoduje błąd zoom, czyli nie otwiera obiektywu. Czy jest możliwość naprawy aparatu i jaki były przypuszczalnie koszt naprawy.
  Za udzielenie odpowiedzi dziękuje.
  Pozdrawiam

 • Panasonic FZ200:

  Witam. 

  Panasonic FZ200, nie włącza się. Bateria naładowana w 100% mimo tego nie reaguje na włączenie. Czy możliwa jest naprawa, jaki koszt i jak długo potrwa.

  Dziękuję i pozdrawiam.

 • Marta:

  Witam. Panasonic Lumix TZ57 – po upadku nie wysuwa się obiektyw i nie łapie ostrości. Jaki byłby koszt naprawy? Pozdrawiam

   

 • DMC-TZ60:

  Witam,

  Pod obiektywem widoczne są zanieczyszczenia. Wydaje mi się, że to przez nie na filmie nagranym w jasnym otoczeniu widoczne są punkty przypominające odbicia słońca w kroplach. Proszę o podanie ceny naprawy.

  Sławek

 • Panasonic Lumix tz4:

  Po zrobieniu zdjęcia , przy przybliżeniu, powiększeniu lub kadrowaniu na aparacie nie ma kompletnie ostrości – czyżby zepsuł się stabilizator obrazu.

  Ile by kosztowała taka naprawa.

  Proszę o info.

 • LX100:

  Witam,

  proszę o informacje odnośnie kosztów naprawy:

  1) uszkodzona taśma łącząca wyświetlacz oraz  taśma łącząca strerowanie przyciskami tylnimi.

  2) czyszczenie matrycy

  3) wymiana powłoki antyodblaskowej wyświetlacza

   

  Pozdrawiam,

  Andrzej

   

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Koszt wymiany wyświetlacza ok 350 zł, czyszczenie matrycy 250 zł, wymiana flexa ok 150 zł. Z rabatem  całość ok 660 zł. Oczywiście wycena do potwierdzenia po oględzinach i sprawdzeniu.

   Pozdrawiam

    

 • TZ 7:

  Witam

  Jaki jest koszt wymiany wyświetlacza w tz7.

  Pozdrawiam

 • FZ50:

  Witam.Aparat  Panasonic FZ 50 przestał robić zdjęcia. Włącza się, menu/Przeglądanie zdjęć wyświetla się prawidłowo ale zdjęcia robi na czarno niezależnie od ustawień. Jaki byłby koszt naprawy? Pozdrawiam

 • Panasonic DMC-TZ10:

  Witam!

  1. Brak ostrzenia bez względu na tryb.

  2. Brak możliwości nagrywania filmików-pojawia się komunikat "Włóż ponownie kartę SD" 

  Czy jesteścipaństwo w stanie dokonać naprawy powyższych usterek i jeżeli tak to jaki byłby koszt?

  Pozdrawiam, Piotr

 • Kasia:

  Witam mam problem z Lumix DMC-TZ20.

  Prawie przy kązdym ustawieniu zoomu na zdjeciu pojawie się taki sam "szlaczek".Szlaczek ten widoczny jest również podczas robienia zdjecia. jest to takie zaciemnienie. Zaciemienie to podczas przyblizania lub oddalanie się zmienia się. W paru pozycjach jest nie widoczne. Co to moze byc i czy da się to naprawić? Mniej wiecej jaki byłby kosz ewentualnej naprawy? Pozdawiam

 • FZ1000:

  Witam, aparat Panasonic FZ1000, nie działa LCD, pod światło coś widać ale tak jakby brak podświetlenia. Jaki może być koszt naprawy.

 • Jan:

  Jaki jest koszt naprawy Panasonic lumix FZ 50 odkleiły sie gumowe elementy na obudowie pod kciukiem i pod dłonią 

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Dostępny jest tylko grup pod kciuk . Koszt wymiany 110 zł. Przedniego gripa nie ma w sprzedaży.

 • Karol:

  Witam mam lekko zarysowany obiektyw w Panasonicu Tz 61

  jski jest koszt usuniecia usterki i ile to może potrwać

 • DMC FZ8:

  Witam! w aparacie Lumix FZ8 po upadku nie wysuwa się obiektyw i nie łapie ostrości. Czy da się to naprawić i jaki byłby koszt? pozdrawiam Marta J.

 • Wiesław:

  Proszę o wycenę naprawy Lumix DMC LX5. Konieczna jest wymiana wyświetlacza. Czy mozna także kupić u państwa wizjer optyczny lub elektroniczny do tego aparatu? 

  Pozdrawiam.

 • lumix DMC -TZ5:

  dzwignia położenia W-T niw wysuwa obiektywu

 • Panasonic:

  bateria nie ładuje się , chociaż jest nowa , myślę, że peoblem jest albo w ładowarce albo w gniezdzie aparatu, pozdrawiam

 • Damian:

  Witam

  lumix LS80 zapisuje zdjecia tylko do pamieci wewnetrznej a nie na karte. Co jest tego przyczyna i jaki jest koszt naprawy?

 • Andrzej: FZ45:

  Witam. Jaki jest koszt szybki wyświetlacza z wymianą.

  Panasonic FZ45. ??

 • Konrad:

  Panasonic Lumix DMC-TZ6 – wyłamana klapka baterii. Jaki termin i koszt wymiany?

  • PRZ:

   Dzień dobry
   Część zarówno w kolorze czarnym jak i szarym nie jest już dostępna na magazynie Panasonic. Część nie jest już produkowana.

 • TZ70 - błąd systemu:

  Lumix DMC TZ70 – komunikat (błąd systemu ostrość) Aparat nie upadł, nie był zalany. Awaria nastąpiła w czasie normalnej eksploatacji

   

 • FZ28:

  Panasonic lumix FZ28

  Nie działa załącznie aparatu. Przełącznik "chodzi" bez żadnego oporu.

 • Lumix DMC-TZ30EP-266:

  Po włączeniu nic się nie dzieje, ale pojawia się komunikat ”Błąd systemu (zoom)”.

  Jaki byłby koszt naprawy?

  Pozdrawiam, Jerzy Stańco

 • Panasonik:

  Lumix tz2 siadła matryca. ..jaki koszt wymiany? 

   

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Aktualnie nie ma tych matyyc w sprzedaży już od głuższego czasu . Wąpię żeby jeszcze były. Myślę że stany magazynowe się wyprzedały a nowych nie produkują.

 • Lumix FZ-200:

  Witam

  Mam problem z zoomem. Aparat pracuje w dosyć ciężkich warunkach. Rok temu na zawodach motocyklowych (cross) obiektyw zablokował sie. Oddałem do lokalnego serwisu, podchodzili do naprawy dwukrotnie. Udało im się go uruchomić jednak blokuje się w połowie. Więc z dostępnego powiększenia od 1-24 mam 1-8 (na 10-12 się blokuje). W serwisie powiedziano mi że zabrudzenia wytarły jakiś pierścień który jest nie do dostania ;( i odmówili naprawy.

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Jak bym wiedział który pierścień jest do wymiany to mógłbym napisać więcej. Niektóre części obiektywu są dostępne w sprzedaży.  Koszt mocno orientacyjny ok 450 zł.

   • Lumix FZ-200:

    Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i to jeszcze w weekend 😉

    Niestety z jakiegoś powodu nie wysłało mi połowy komentarza i wyszła dosyć ogólnie opisana usterka. Cały aparat pięknie pracuje, tylko problem jest z zoomem. Chodzi ciężko w zakresie od 6 – 12 (mówię o x-powiększeniu gdzie u mnie max to 24). Ogólnie chodzi o jakiś pierścień na którym jest smar po którym ten cały zestaw się porusza. Ponoć ten mechanizm najpierw idzie do przodu i potem do tyłu i na końcu czyli w połowie ruchu wytarła się ta część. Aparat chodzi coraz gorzej i zapewne jeszcze jakiś czas i spalę silnik. Serwis długo szukał części i taka nie występuje ponoć. Zastanawiam się tylko czy skoro jest to jakiś ślizg czy coś to czy ubytku nie można wypełnić, wypolerować czy coś? Dlatego szukam serwisu który już rozbierał kompakty lumixa i wiedział by już jak dokładnie działa ten mechanizm i czy jest on regenerowalny.

    Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

     

    • PRZ:

     Tak jak pisałem wcześniej. Niektóre pierścienie są dostępne. Pytanie tylko ktory akura tu szwankuje.

     Nie ma za co.

     Pozdrawiam

 • użytkownik:

  nacisnęłam wyświetlacz w DMC-FT3 i została czarna plama na wyświetlaczu – jakby wypalone piksele jaki jest koszt wymiany?

 • SWF:

  Dzień dobry!

  Mam problem z aparatem Lumix DMC-TZ10. Podczas uruchamiania pojawia się komunikat błąd systemu ostrości i obiektyw pozostaje wysunięty; chowa się dopiero po przełączeniu na tryb przeglądania zdjęć i ponownym włączeniu. Proszę o podanie orientacyjnego kosztu i terminu naprawy.

  Uszanowanie,

  SWFiszer

 • przemyslaw:

  Witam posiadam aparat dmc g5 podczas przegladania zrobionych zdjec samoistnie wlanczaja sie funkcje powiekszaniua zdjecia tak jakbym ruszal pokretlem z porawego gornego rogu…

  Czy jesdt mozliwa naprawa w bjakiej cenie injak ndlugomaparatnmusinun was zostac?

 • Andrzej:

  Uszkodzony monitor w aparacie Panasonoc Lumix DMC-TZ5. Jaki może być koszt naprawy?

 • Zbyszek:

  Aparat  m-ki panasons DMC-TZ40. Widoczne zabrudzenia wewnątrz obiektywu. Nie mają wpł-

  ywu na jakość zdjęć. Czy można wyczyścić obiektyw?

 • Adam:

  Panasonic Lumix DMC-TZ6 – rysa na szkle obiektywu. Koszt naprawy ?

 • LX100:

  Jaki jest koszt wymiany elektroniki LX-100 utopionego w słonej wodzie?

Zostaw wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Polityka Ochrony Danych Osobowych