W serwisie naprawiane są aparaty firm: Nikon, Canon, Sony, Panasonic, Samsung, Pentax, Fujifilm, Olympus, Casio, Kodak i innych

Drogi czytelniku, znalazłeś się na autoryzowanej stronie bloga internetowego, który jest prowadzony przez pracowników serwisu aparatów cyfrowych. Jest to serwis pogwarancyjny, w którym naprawiane są aparaty cyfrowe takich firm jak:

Na poszczególnych podstronach bloga Fotoserwis Bydgoszcz jest możliwość zadania pytania odnośnie naprawy sprzętu. Zostawiając na danej podstronie zapytanie otrzymasz szybką odpowiedź i darmową wycenę.

Oprócz samych aparatów, w serwisie można naprawić obiektywy, lampy błyskowe oraz inne akcesoria fotograficzne. Firma służy pomocą w zakresie czyszczenia sprzętu fotograficznego: możliwe jest wykonanie usługi czyszczenia matrycy CCD lub CMOS oraz czyszczenia obiektywów.

Jeśli nieszczęśliwie upadł Tobie obiektyw i uszkodził się filtr UV lub polaryzacyjny, tak że nie można go odkrecić, jest na to prosty sposób. Najlepiej przekazać taki obiektyw precyzyjnym technikom w serwisie, którzy bez śladu zdemontują uszkodzony i wgniecony filtr. Jest duża szansa że będzie można nakręcić nowy filtr.

W serwisie również otrzymasz pomoc w zakresie odzyskania utraconych zdjęć z przenośnych nosników danych.

131 komentarzy do “W serwisie naprawiane są aparaty firm: Nikon, Canon, Sony, Panasonic, Samsung, Pentax, Fujifilm, Olympus, Casio, Kodak i innych”

 • Krzysztof:

  Witam, Olympus PEN E-PL2 – przestała działać wbudowana lampa, w obiektywie 14-42 od ogniskowej ok.30 do 42 próba ostrzenia autofocusem powoduje zaciemnienie ekranu, na którym pojawia się komunikat – "Sprawdź stan obiektywu". Proszę o szacunkowy koszt naprawy usterek.

 • Eve:

  Witam, posiadam aparat Canon 600d, do wyczyszczenia matryca, lustra, obiektyw kitowy – zarówno wewnątrz jak i zewnatrz. Ile mniej więcej by to kosztowało? 

  • Eve:

   Matryca chyba nie będzie musiała być czyszczona, ale w razie co proszę o wycenę razem z czyszczeniem matrycy oraz bez czyszczenia 

   • PRZ:

    Proszę zrobić zdjęcie jednolitego tła z przysłoną f/22. Jesli będą slady na zdjęciach to znaczy że matryca jest brudna.

     

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Koszt 90 zł – czyszczenie matrycy kompleks. Obiektyw ocenimy podczas pracy.

    

 • Aleksandra:

  Witam, posiadam aparat olympus model pen e-pl1 z obiektywem (matryca 14-42 ), po upadku ten nieszczesny obiektyw oderwał się (łącznie została przerwana ta delikatna tasiemka elktroniczna, przepraszam za nieprofesjonalne słownictwo), jeśli jest możliwa naprawa, jaki jest koszt? pozdrawiam serdecznie

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Naprawa nieopłacalna. Lepiej kupić sprawny obiektyw. Osobiście nie polecam kitowych obiektywów 14-42.

   Pozdrawiam serdecznie

 • Nikkor 24-70 2,8:

  Witam,

  Upadł mi obiektyw i stłuczony filtr uszkodził optykę, moje pytanie ile kosztuje wymiana pierwszego szkła w tym obiektywie.

   

 • wojciech:

  Witam jaki byłby koszt naprawy aparatu Canon A460, aprat nigdy nie spadł w trakcie robienia zdjęć na zewnątrz pomieszczen w terenie wszystkie prześwietla .zdjecia w pomieszczeniach z lampą lub bez aparat wykonuje poprawnie Wszystkie inne funkcje dzałają poprawnie.Proszę o odpowieedz. Pozdrawiam Serdecznie

 • Danka:

  Witam. Mój aparat fujifilm hs10 od pewnego czasu robi zdjęcia tak, że z jednej strony są zamazane. Podejrzewam odklejenie soczewki. Jaki byłby koszt naprawy aparatu? Pozdrawiam

 • Klaudia:

  Witam, czy jest u państwa możliwość naprawienia druków od wejścia karty pamięci? Są wykrzywione i przez to karta nie działa ponieważ wyskakuje napis " karta jest uszkodzona, proszę włożyć inną". Jeśli jest taka możliwość naprawienia, to ile by to kosztowało? 

 • zacho:

  Witam, 

  w lampie Canon 580exII przestała działać synchronizacja z aparatem (błysk jest, lecz nie widać go na zdjęciu) oraz lampa błyska zawsze z pełną mocą, bez względu na to czy pracuje na eTTL czy manualu, na stopce czy zdalnie. Czyszczenie stopki nie pomaga, problem występuje na 2 różnych body.

 • Michał:

  Witam,

  jaki byłby koszt wyczyszczenia obiektywu Pentacon 50mm 1.8f ?

  Pozdrawiam

 • Olympus 14-54mm I 2,8-3,5:

  Mam obiektyw jak w tytule. Nie działa Autofokus i Przysłona. Można robić zdjęcia w MF na maksymalnym otworze. Ile może kosztować naprawa.

 • Flawiusz:

  Witam. Mój aparat Samsung EX1 ma dwie usterki. Pierwsza dotyczy tarczy wyboru trubów pracy. Po wybraniu trybu "M" (manual) rzeczywisty ryb wyświetlany na wyświetlaczu potrafią przeskakiwać na inne, sąsiednie tryby ("S" lub "dual"). Dzieje się tak pod wpływem lekkiego dotknięcia tarczy wyboru trybów pracy. Podkreślam, że nie chodzi o przęłączanie trybu na tarczy lecz o jej lekkie dotknięcie. Tarcza cały czas pozostaje ustawiona na "M", a na wyświatleczu pojawia się inny tryb. Druga usterka dotyczy pokrętła funkcyjbego umieszczonego na tylnej ścianie w około krzyżowego nawigatora. Parametry zmieniane za pomocą tego pokrętła potrafią przeskakiwać o wiele jednostek, czasem wręcz o pełmy zakres podczas tylko jednego skoku pokrętła. Prawie niemożliwe staje się np. zmiana przysłony o jedną działkę, zwykle przeskakuje po kilka działek. Proszę o określenie przyczyny i potencjalnych kosztów naprawy. Dziękuję.

 • KR:

  Obiektyw zuiko 70-300

  MF, kręcąc wolno pierścieniem ostrości początkowo nie dzieje się nic, po czym nagle ostrość ustawia przed lub za obiektem. Dzieje się to bardzo "skokowo", nie płynnie. Autofocus też chyba nie bardzo, szczególnie na dłuższych ogniskowych, wykonuje często szybkie, krótkie ruchy przez nawet kilka sekund. Doczytałem, że takie problemy występowały po aktualizacji oprogramowania, ja już kupiłem z wersją 1.4. Na forum fotograficznym ktoś jeszcze podpowiada, że może być uszkodzone sprzęgło.

   

  Olympus E30.

  Tryb pracy czasem przełącza się samoczynnie, lub po delikatnym poruszeniu pokrętła, na sąsiedni. Na przykład ustawione jest na A a aparat działa w trybie P, itp.. Poruszenie pokrętła lub ponowne przestawienie pomaga, ale trzeba zwracać uwagę, czy znów się nie przestawiło.

 • Zenit:

  Dobry wieczór. Czy istnieje w Państwa ofercie sprawdzenie poprawnego działania sprzętu- Zenita Et? Zakupiłam mój przez internet z 10 dniową gwarancją na sprawdzenie poprawnego działania i zależałoby mi, żeby w tym czasie sprawdzić czy z nim wszystko okej, by móc zwrócić sprzęt w razie możliwych wad. Jeśli jest taka możliwość to proszę również o wycenę. Pozdrawiam

 • Blacha:

  Witam. Posiadam kamerę Panasonic HDC-SD 100.Latem upadła na ziemię. Od tego czasu obraz nagrywany jest oraz wyświetlany na LCD z zielonkawym zafarbem , ciemne tony są pogłębione niemal do całkowitej czerni. Poza tym wszystko działa. Podejrzewam ,że mogło dojść do uszkodzenia matrycy Czy jest Pan w stanie po opisie określić koszt naprawy z wymianą matrycy?

  Pozdrawiam !

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Niestety nie bedziemy w stanie pomóc ze względu na brak matryc w sprzedazy. Jednak nie można wykluczyć też usterki w okolicy gniazda/wtyczki wewnątrz kamery – płączenie matryc z płyta główną. W drugim przypadku koszt naprawy ok 160 – 220 zł

   Pozdrawiam

    

 • canon 17-40 L:

  Witam. Jaki koszt czyszczenia pyłków pod przednią soczewką w obiektywie Canon 17-40 L.?
  Pozdrawiam.

 • Łukasz:

  mam taki problem z aparatem niko coolpix p500 wszystko dziala lecz po wcisniecu przycisku na raz lapie ostrosc tak jak powinien ale po wcisnieciu na drugi raz nie robi zdjecia

 • patrycja:

  Witam! Aparat Nikon Coolpix P610. Upadł z niewielkiej wysokości, przy włączaniu pokazuje się komunikat "Błąd obiektywu.Spróbuj ponownie po wyłączeniu i włączeniu aparatu." Czytałam, że trzeba go rozkręcić, ale co dokładniej wymieć? Plus jaki jest koszt naprawy? Pozdrawiam

 • Edek:

  Aparat cyfrowy FUJ FILM _ FinePix A820 uległ uszkodzeniu  mechanicznemu; objawem jest widoczna usterka na czytniku w formie przypadkowych kolorowych pęknięć , przy czym warstwa szklana ekranu jest nienaruszona. Proszę o wycenę naprawy.
   

 • Sławek:

  witam,
  Mam problem z aparatem sony model a37. Po włączeniu pojawia się informacja „błąd aparatu”. Czy są Państwo w stanie określić orientacyjny koszt?

 • Paula:

  Witam. Ostatnio byłam na plaży. Kiedy chciałam zrobić zdjęcie aparatem Olympus Lens okazało się, że obiektyw nie chce się otworzyć. Coś tam drgnie, troszeczke, minimalnie się otworzy, ale następnie zamyka, znów próbuje się otworzyć, żeby znowu się zamknąć. W torbie miałam trochę piasku. Czy to możliwe, że wpadł tam piasek? Jak go usunąć? Proszę o szybką odpowiedż. Pozdrawiam.

 • SONY DSLR-A200:

  Dzień dobry,

  Pożyczyłem koledze aparat i prawdopodobnie gdy chciał podpiąć go do komputera to wpychał kabel na siłę co doprowadziło do zwarcia, co spowodowało, że na ekranie LCD nic się nie wyświetla, a widać,że kabel był wciskany na siłę, bo jest gnieciony, nie wiem, czy gniazdo przy aparacie też nie jest uszkodzone…

  Czy coś takiego jest możliwe do naprawy?

  Pozdrawiam
  Jarek

 • Krzysztof:

  Witam,

  Problem dotyczy kompakta NIKON COOLPIX P60.

  Sprawował się świetnie, nie upadł/nie zamókł. Po prostu po wyjęciu z szuflady i włączeniu baterii cały obraz przy robieniu zdjęcia jest zabarwiony na fioletowo, pełny kresek od góry do dołu, ledwie widać obraz z obiektywu. Zrobione zdjęcie wygląda jeszcze gorzej – nic nie widać, tylko fioletowa poświata.

  Wszystkie funkcje działają, przeglądanie zdjęć także – stare zdjęcia wyświetlają się poprawnie, więc to nie wina wyświetlacza.

  Przy włączaniu/wyłączaniu obiektyw porusza się z prawidłową szybkością.

   

  Proszę o orientacyjną wycenę naprawy i pozdrawiam.

 • Piotr:

  Dzień dobry, 

  mam problem. Problemem jest pionowy pasek pojawiający się na zrobionych zdjęciach. Im wyższe iso tym pasek wyraźniejszy. Jeden serwis podjął się kompensacji pixeli, niestety bez rezultatu. Czy możliwe jest to że jednak da się jakoś uratować sytuację bez wymieniania matrycy? Ta, niestety, przewyższa wartość aparatu…

 • Sony A55V:

  Witam. W trakcie robienia zdjecia lustrzanka nagle przestał działać. Nie włącza się. Ile może kosztować naprawa. Pozdrawiam.

 • Tomek s2950:

  Witam!aparat s2950 traci ostrosc podczas robienia zdjec!robi kilka fotek ladnych a nastepnie same bez ostrosci ,rozmazane!Filmy nagrywa dobrze!pozdrawiam!dziekuje!

 • Paulina:

  Witam ile by kosztowała naprawa klapi do bateri ( pękł cypelek zamykający klapkę ) w Nikon coolic L19

 • Ola:

  Witam,

  W obiektywie (bez filtra polaryzacyjnego) wytłukł się fragment soczewki. Obiektyw działa,ale w miejscu uszkodzenia na zdjęciu wychodzi jasna plama. Czy jest na to rada?

  Pozdrawiam

 • Angelika:

  Witam,w jakiej cenie jest wykalibrowanie obiektywu Pentax 18-55 ? I jaki jest czas oczekiwania?

 • Jagoda:

  witam,

  po upadku aparatu z niewielkiej wysokości, zepsuł się obiektyw. Jest całkowicie luźny, po włączeniu lekko sie porusza, ale po chwili wyskakuje błąd, zoom jest ustawiony na największy ale jest niewyraźny obraz. model aparatu to fujifilm finepix jz100. Mniej-wiecej ile by kosztowala naprawa?

   

 • S.:

  Witam,

  w moim Sony alpha 500 wypadł spust migawki. Ile kosztowałaby naprawa (wymiana) spustu?

 • pooh:

  Mam obiektyw Carla Zeissa Sonar 135 f3,5(zebra) m42.. Ile kosztowałaby naprawa – przesłony są nieaktywne oraz czyszczenie soczewek? 

 • Kodak Z1015 IS:

  Dzień dobry,

  ile wyniesie koszt naprawy włącznika aparatu? Aparat jest sprawny, jednak przy ostatnim użyciu coś zeskoczyło (?) i nie można ani wyłączyć ani włączyć..Przycisk luźno się przesuwa.

  Pozdrawiam.

 • Angelika:

  Witam:)
  Mam aparat cyfrowy Samsung WB100,ostatnio nie dalo sie ustawic ostrosci i aparat sie wylaczyl.Probujac wlaczyc aparat wyskakuje informacja,ze funkcja zoom nie dziala poprawnie,nie znam sie na tym wiec nie wiem co jest grane.Ile kosztowalaby naprawa?

 • Waczak:

  Witam, obiektyw Nikkor 18-200 VR zaliczył upadek i nie działa stabilizacja. Czy możliwa jest wymiana tego elementu, modułu i ewent. koszt naprawy. Pozdrawiam.

 • EX1:

  Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w EX1? 

 • Samsung WB5000:

  Nie do końca po załaczeniu wysuwa się obiektyw aparatu co powoduje że na wysietlaczu w lewej cześci widoczny jest czarny pasek znika po automatycznym dalszym wysunieciu obiektywu. Pozdrawiam i dziekuję za odpowiedź.

 • Sylwia:

  Witam serdecznie. Ile kosztowałaby naprawa obiektywu sigma UC zoom 70-210 4-5,6? Pewnego dnia podczas pracy po prostu wypadła przednia soczewka razem w pierścieniem ostrzenia. W środku wygląda, jakby się odkleiła(?). Bez problemu zmontowałam sprzęt i AF działa, jednak dużo głośniej, więc obawiam się, że lada chwila część znowu wypadnie… Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

 • sebaxd3:

  Witam 🙂

  mam pytanie ile kosztuje wymiana tej gumowatej oslonki w wizjeru model: Kodak z812 is

 • Karolina:

  Witam.
  Posiadam lampę Nikon sb900 i niestety nie obraca się głowica na boki, w systemie góra-dół działa bez problemu. Chciałabym się zapytać o wycenę oraz orientacyjny czas naprawy, ponieważ jestem przejazdem w Bydgoszczy więc zależy mi na czasie.

  Pozdrawiam.

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Koszt 200 – 250 zł Orientacyjny czas naprawy do 10 dni roboczych. Usługi realizujemy  głównie wysyłkowo więc nie ma problemu z wysyłką zwrotną do klienta.

   Pozdrawiam

   PRZ

    

 • Adam:

  Witam!

  Zwracam się z zapytaniem o naprawę obiektywu Tokina ATX-828 80-200 f2,8. Wypadł mi z rąk i od tamtego czasu nie ostrzy. Nie reaguje także na manualną zmianę ogniskowej. Czy jest możliwość zobaczenia co z nim jest nie tak a także z grubsza wycena dalszej naprawy, gdyby takowa była możliwa.

  Pozdrawiam.

 • Sony alfa 200:

  Dzien dobry,,

  Co wchodzi w zakres czyszczenia matrycy w aparacie Sony afa 200?? Czy to jest czyszczenie ,,na mokro,, czy tylko przedmuchiwanie i czyszczenie na sucho??

  Mialem juz dwukrotne czyszczenie matrycy w tym wlasnie aparacie w krotkim odstepie czasu tzn w ciagu poltora roku..w jednym z punktow w Bydgoszczy..Dzis stwierdzilem ze na f/22 widac znow jakas plamke na niebieskim niebie,,,Uprzejnie prosze o podanie informacji odnosnie terminu uslugi oraz ceny…

  Z wyrazami szacunku

  Zbyszek

  • PRZ:

   Dzień dobry

   Podczas czyszczenie standardowego, czyszczona jest komora lustra oraz matryca. Brudnej matrycy nie można z powodzeniem wyczyścić na sucho. Zatem jest ona czyszczona na mokro. To, że widać plamkę na f/22 nie znaczy wcale, że koniecznie trzeba oddać sprzęt do serwisu. Aparaty nawet najdroższe nie są hermetycznie szczelne i zabrudzenia będą sie pojawiać zawsze wcześniej czy później. Sprzęt warto oddać do serwisu wtedy kiedy nie można owego zabrudzenia usunąć przy pomocy gruszki fotograficznej. Termin czyszczenia zazwyczaj do kilku dni roboczych. Koszt w przypadku matrycy APS-C to 70 zł usługa standard i 90 zł usługa kompleks

   Pozdrawiam

   PRZ
    

 • Fuji 7000:

  Dzień dobry, mam problem z zoomem w moim aparacie, obiektyw nie wysuwa się i nie chowa. Na ekranie mam komunikat "zoom error". Co może być przyczyną i jaki może być koszt naprawy? Gdzie dostarczyć aparat? Pozdrawiam. Ryszard W.

 • Krzysztof:

  Witam. Posiadam obiektyw typu "pompka" Vivitar Series 1 100-400 mm z mocowaniem do Sony Alfa. Jak dotąd używany z aparatem Sony Alfa 55. Obiektyw nie ma własnego silniczka i sterowanie autofocusem odbywało się z aparatu przez tzw. "śrubokręt". Uszkodzeniu w obiektywie uległo prawdopodobnie połączenie pomiędzy pierścieniem autofocusa i śrubką napędzaną z aparatu. Ile kosztowałaby naprawa takiego uszkodzenia. Obiektyw ten występował również pod innymi markami (Soligor, Cosina, Phoenix).

  • PRZ:

   Dzień dobry

   W tym przypadku bez oględzin sprzętu nie mogę z wielką pewnością powiedzieć, że usterka jest do naprawy. Wszystko zależy od tego jak uszkodzony obiektywu wygląda w środku. Jeśli pierścień af jest z tworzywa sztucznego to może być problem. Na tę chwilę naprawę wyceniam na ok 150 zł.

   PRZ

 • Tomasz:

  Witam

  Dzisiaj utopił mi sie samsung WB750. po wysuszeniu włącza sie normalnie ale widac plamy na obiektywie. Czy możecie cos z tym zrobic? Jaki koszt?

  • fotoserwis:

   Dzień dobry

   Czyszczenie takiego obiektywu to koszt ok. 150 zł. Warto to jeszcze obejrzeć przed czyszczniem gdzie te plamy się znajdują bo wywa tak, że są między dwoma nierozłączalnymi soczewkami.

   Fotoserwis

 • Asia:

  Witam, mam problem z aparatem olympus FE-330, na początku zrobione zdjęcia były zamazane, jakby przez mgłę, przy uruchomieniu aparat wydawał charakterystyczny zgrzyt. Teraz po uruchomieniu aparat "głupieje" obiektyw sam się zoom-uje, za chwilę pojawia się dzwięk, że bateria rozładowana. Zastanawiam się czy można jeszcze go naprawić? 

 • Stan:

  Witam

  Ile by kosztowała wymiana gniazda usb Nikon p500.Pozdrawiam

  • fotoserwis:

   Dzień dobry

   Obawiam się, że możemy mieć problem z naprawą ze względu na brak takiego gniazda. Po za tym może być też tak, że uszkodzona jest również płyta główna – oderwane są ścieżki.

   Fotoserwis

 • Stork:

  Witam,

  Ile kosztuje naprawa lampy błyskowej w aparacie canon s95?
  pozdrawiam serdecznie, Iwona

 • Krzysztof:

  Witam. Ile kosztuje czyszczenie optyki wewnatrz pomiedzy soczewkami oraz jaki czas uslugi przy Olympusie vr-325? Pozdrawiam.

 • Lucyna:

  Witam .
  Ile kosztuje czyszczenie MAtrycy w Sony Alfa 230 ? .

 • Władek:

  Pentax Optio W60-obiektyw prawdopodonie sprawny [zoom pracuje cicho ,sprawnie],natomiast na wyświetlaczu zamiast obrazu ciemna plama powiekszająca śię podczas pracy zoomu,ale zmiany przed aparatem nie wpływają na plamę na wyświetlaczu [obiektyw nie widzi].Grafika na wyświetlaczu wyświetlana prawidłowo.Proszę o odpowiedz i o orientacyjny koszt naprawy.I czy możliwa jest wysyłka aparatu.Serdecznie Pozdrawiam.

Zostaw wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Polityka Ochrony Danych Osobowych